Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego - 24 maja 2020

1. Zgodnie z zarządzeniami władz państwowych, biorąc pod uwagę powierzchnię naszej bazyliki, w Mszach św. i nabożeństwach może brać udział każdorazowo do 135 osób. Zachęcamy wszystkich, którzy tylko mogą, do uczestnictwa w Mszach św. w kościele. Jednocześnie przypominamy, o wynikającym z przykazań kościelnych, obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który można wypełnić do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do 7 czerwca. Prosimy o przestrzeganie wszystkich norm sanitarnych, a przede wszystkim prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania twarzy oraz o zachowanie bezpiecznej odległości.

2. Wszystkie Panie zapraszamy na kolejne z cyklu spotkań mających pomóc "wydobyć piękno z wrażliwego serca kobiety", w najbliższy wtorek, 26 maja. Spotkanie to, przebiegające pod hasłem: „Kobieta i matka na wzór Maryi”, rozpocznie się o godz. 17.30 nabożeństwem majowym, o godz. 18.00 Eucharystia, a po niej konferencja. W spotkaniu będzie można także uczestniczyć także przy pomocy transmisji internetowej. Szczegóły na plakacie umieszczonym na stronie internetowej bazyliki i profilu na facebooku.

3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, które są odprawiane każdego dnia o godz. 17.30. Zgodnie z życzeniem Ojca Świętego Franciszka w czasie nabożeństw majowych odmawiamy także różaniec w intencji o ocalenie świata od skutków panującej epidemii. Zachęcamy także do wspólnej modlitwy w tej intencji w naszych rodzinach.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- we wtorek, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera,
- w piątek, 29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.

5. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

6. Osoby pragnące załatwić jakiekolwiek formalności w kancelarii parafialnej bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.

7. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy czasie epidemii, w różnej formie, wspierają nas w kosztach utrzymania naszej świątyni. Ofiary na ten cel można składać do skarbony znajdującej się przy bocznym wyjściu z kościoła, a także poprzez wpłaty na konto parafialne, którego dane umieszczone są na stronie internetowej parafii. Za każdy złożony dar składamy stokrotne „Bóg zapłać”.

8. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów, a szczególnie nadziei i wiary na przeżywany obecnie czas trudnych doświadczeń.