Zesłanie Ducha Świętego - 31 maja 2020

1. Zgodnie z zarządzeniami władz państwowych, od 30 maja zniesione zostały limity osób, które mogą przebywać w kościołach. W związku z tym Metropolita Krakowski wydał dekret, w którym odwołuje ogólną dyspensę od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Od tej pory z dyspensy mogą korzystać tylko osoby powyżej 65 roku życia, osoby z objawami infekcji, oraz osoby, które czują obawę przed zarażeniem. Zachęcamy więc wszystkich, którzy tylko mogą, do osobistego uczestnictwa w Mszach św. i nabożeństwach w kościele. Prosimy jednak o przestrzeganie wciąż obowiązujących norm sanitarnych, a przede wszystkim prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania twarzy oraz o zachowanie bezpiecznej odległości.

2. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny. Od jutra w liturgii Kościoła rozpoczyna się okres zwykły. Rozpoczyna go święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła.

3. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy także:
- we wtorek, 3 czerwca – wspomnienie świętych męczenników: Karola Lwangi i Towarzyszy,
- w czwartek, 4 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

4. Jutro rozpoczynamy miesiąc czerwiec, który w szczególny sposób jest poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które odprawiane będą każdego dnia o godz. 17.45.

5. Przy wyjściach z kościoła znajdują się karteczki na Msze św. zbiorowe w intencjach polecanych Najświętszemu Sercu Pana Jezusa, które odprawiane będą w naszej bazylice przez cały miesiąc czerwiec o godz. 7.00. Intencje można składać w zakrystii.

6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi w ramach stałego konfesjonału. W czerwcu dyżury w konfesjonale będą również od wtorku do soboty w godz. 10.00 – 12.00. Jednocześnie przypominamy, o wynikającym z przykazań kościelnych, obowiązku spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej, który można wypełnić do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej, czyli do 7 czerwca.

7. Chorych parafian odwiedzimy z sakramentalną posługą w piątek, 5 czerwca, od godz. 9.00.

8. Wczoraj rozpoczął się Tydzień Modlitw za Powołanych do Małżeństwa „Tak na Serio”. To salwatoriańska inicjatywa, która już po raz siódmy wspiera rodziny, małżeństwa, narzeczonych i rozeznających powołanie. Zapraszamy do codziennej modlitwy w wyznaczonych intencjach, a także do udziału w codziennych konferencjach, które każdego dnia, o godz. 20.00, będą dostępne w internecie. Szczegóły na internetowej stronie www.taknaserio.com

9. Osoby pragnące załatwić jakiekolwiek formalności w kancelarii parafialnej bardzo prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.

10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy czasie epidemii, w różnej formie, wspierają nas w kosztach utrzymania naszej świątyni. Za każdy złożony dar składamy stokrotne „Bóg zapłać”.

11. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy obfitości Bożych darów w nadchodzącym tygodniu, a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia.