Salwatorianie organizują zbiórkę dla Mateusza

mateusz jarczykTrzebińscy księża Salwatorianie organizują zbiórkę charytatywną na rzecz walczącego z chorobą nowotworową 27-letniego Matusza Jarczyka z Chrzanowa.
Mateusz Jarczyk ma 27 lat i żonę Monikę, z którą spodziewają się pierwszego dziecka.
Kłopoty mężczyzny ze zdrowiem zaczęły się z początkiem 2015 roku od silnych bólów głowy. Po przeprowadzonych w szpitalu badaniach okazało się, że młody chrzanowianin ma sporych rozmiarów guza mózgu. Nowotwór został usunięty w jednej z krakowskich klinik. Potem mężczyzna przeszedł chemio i radioterapię.

A ponadto podjął leczenie w Niemczech z użyciem tamtejszych medykamentów. W lutym bieżącego roku badania wykazały, że po nowotworze nie ma już śladu. Mateusz i jego najbliżsi odetchnęli z ulgą.

Radość nie trwała jednak długo. Niemiecka firma produkująca lek, który przyjmował Mateusz została przejęta przez inny koncern i na pewien czas zaprzestano produkcji wspomnianego medykamentu. Zamiennik, który otrzymał mężczyzna nie był już tak skuteczny jak lek wcześniej przyjmowany. Wiosną Mateusz poczuł się źle, a w kolejnych tygodniach okazało się, że nowotwór na nowo zaczyna wyniszczać jego organizm.

Młody chrzanowianin czuje się coraz gorzej, ma kłopoty z chodzeniem i mówieniem. Szansą na dalszą walkę z rakiem dla niego jest innowacyjna, ale kosztowna metoda leczenia za pomocą specjalnego czepka i kroplówek. Koszt czepka to 22 tysiące złotych, a kroplówki to dalsze 500 złotych na tydzień.

- Datki na rzecz Mateusza Jarczyka będziemy zbierać po wieczornej Mszy Świętej w sobotę 19 listopada oraz po każdej Mszy Świętej w niedzielę 20 listopada 2016 roku. Bardzo prosimy Wiernych o wsparcie tej inicjatywy – apeluje ks. Piotr Żydek, proboszcz Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Trzebini i kustosz tutejszego Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej.

Przypomnijmy, że niedzielne Msze Święte w Bazylice Mniejszej Najświętszego Serca Pana Jezusa i zarazem Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Trzebini rozpoczynają się o 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 oraz wieczorem o 18.00. Z kolei sobotnia wieczorna Msza Święta odbywa się o godzinie 17.00.

(RS)