Niedziela Miłosierdzia Bożego - 19 kwietnia 2020

1. W związku z nowymi zarządzeniami władz państwowych od 20 kwietnia podniesiony zostaje limit osób, które mogą przebywać jednorazowo w kościele. Biorąc pod uwagę powierzchnię naszej bazyliki w Mszach św. i nabożeństwach może brać udział każdorazowo do 90 osób. Prosimy jednak o przestrzeganie wszystkich norm sanitarnych, a przede wszystkim prosimy o przestrzeganie obowiązku zakrywania twarzy oraz o zachowanie bezpiecznej odległości.

2. Porządek Mszy św. w niedziele i dni powszednie pozostaje niezmieniony. W dni powszednie od godz. 7.30, a w niedziele od godz. 12.30, do godz. 18.00 jest także wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do indywidualnej modlitwy. Okazja do spowiedzi w ramach stałego konfesjonału.

3. Wszystkie Panie zapraszamy na kolejne z cyklu spotkań mających pomóc "wydobyć piękno z wrażliwego serca kobiety". Tym razem, ze względu na panujące warunki, spotkanie to, przebiegające pod hasłem: „Kobiety przy pustym grobie”, będzie obejmowało tylko Eucharystię i adorację Najświętszego Sakramentu i będzie można w nim uczestniczyć także przy pomocy łączy internetowych. Szczegóły na plakacie umieszczonym na stronie internetowej bazyliki i profilu na facebooku.

4. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w czwartek, 23 kwietnia – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski,
- w piątek, 24 kwietnia – wspomnienie św. Jerzego, męczennika,
- w sobotę, 25 kwietnia – święto św. Marka, Ewangelisty.

5. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzić będą: ks. Jerzy i ks. Wojciech. Solenizanci odprawią Mszę św. imieninową w przyszłą niedzielę, 26 kwietnia, o godz. 11.30.

6. Osoby pragnące załatwić jakiekolwiek formalności w kancelarii parafialnej prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy. Potrzebne dane dostępne są na stronie internetowej parafii, w zakładce „kontakt”.

7. W obecnej sytuacji w czasie niedzielnych Mszy św. nie jest zbierana składka. Wszystkich, którzy pragną wesprzeć naszą parafialną wspólnotę w kosztach utrzymania kościoła w czasie trwania epidemii, prosimy o złożenie datków do skarbony znajdującej się przy bocznym wyjściu z kościoła. Ofiary można także składać poprzez wpłaty na konto parafialne, którego dane umieszczone są na stronie internetowej parafii. Za każdy złożony dar składamy stokrotne „Bóg zapłać”.