23 Niedziela zwykła - 04 września 2022 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- w poniedziałek, 5 września – święto bł. Marii od Apostołów, dziewicy, współzałożycielki zgromadzenia sióstr salwatorianek,
- w czwartek, 8 września – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. 
2. Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny jest także dniem narodzin dla nieba Założyciela Salwatorianów, bł. Franciszka Marii od Krzyża Jordana, jak również dniem składania ślubów zakonnych przez kleryków i braci w naszym Zgromadzeniu. Wszystkich składających profesję zakonną  polecamy Waszej modlitewnej pamięci. 
 
3. W miesiącu sierpniu swoje imieniny obchodził ks. Jacek. Solenizant imieninową Mszę św. odprawi w czwartek, 8 września, o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału i modlitwy.
 
4. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 
5. Od 1 września, po wakacyjnej przerwie, wznowiona została możliwość korzystania z sakramentu pokuty w ramach tzw. „stałego konfesjonału”: rano w godz. 7.30 – 8.00, wieczorem w godz. 17.30 – 18.15, a także, od wtorku do soboty,  przed południem w godz. 10.30 – 11.30. 
 
6. Od przyszłego poniedziałku, 12 września, po wakacyjnej przerwie, kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i czwartki w godz. 16.00 – 17.00. 
 
7. Dzisiaj, po każdej Mszy św., w zakrystii, można jeszcze odebrać deklaracje na zapisy do przygotowania do Pierwszej Komunii św. dla rodziców dzieci z klas III, oraz deklaracje na zapisy do przygotowania do bierzmowania dla młodzieży z klas VII. Wypełnione prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Spotkania organizacyjne odbędą się w połowie września.
 
8. Kustosz z Sanktuarium w Płokach zaprasza na uroczystości odpustowe, które rozpoczną się w najbliższym tygodniu. Szczegółowy program znajduje się w gablotce parafialnej i na stronie internetowej parafii Płoki.  
 
9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii, a w szczególności na pokrycie kosztów remontu dachu nad wejściem do bazyliki. 
 
10. 13 września br. minie 25 lat od chwili koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, czczonej w naszym sanktuarium. Uroczystości jubileuszowe będą miały miejsce w czasie czuwania fatimskiego, 17 września, a przewodniczyć im będzie ks. bp Damian Muskus. Szczegóły umieszczone są  na plakatach i ulotkach. Już dzisiaj zapraszamy do licznego udziału. 
 
11. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu, a tym którzy w najbliższych dniach będą obchodzić swoje urodziny i imieniny, składamy również najlepsze życzenia.