24 Niedziela zwykła - 11 września 2022 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- we wtorek, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,
- w środę, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
- w czwartek, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,
- w piątek, 16 września - wspomnienie świętych męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
 
2. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 
3. We wtorek, 13 września, minie 25 lat od chwili koronacji figury Matki Bożej Fatimskiej, czczonej w naszym sanktuarium. Uroczystości jubileuszowe będą miały miejsce w czasie czuwania fatimskiego, w najbliższą sobotę, 17 września. Rozpocznie je Droga Krzyżowa o godz. 19.00. O godz. 20.00 odmówimy część radosną różańca. Mszy św. o godz. 21.00 i procesji przewodniczyć będzie ks. bp Damian Muskus z Krakowa. O godz. 23.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i część światła różańca. Czuwanie zakończy Msza św. o godz. 24.00.  Szczegóły umieszczone są  na plakatach, ulotkach, stronie internetowej parafii i profilu bazyliki na facebooku. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tym dziękczynieniu.
 
4. Od jutra, po wakacyjnej przerwie, kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki i czwartki w godz. 16.00 – 17.00. Bardzo prosimy wszystkich, którzy pragną załatwić jakiekolwiek formalności w kancelarii parafialnej, o wcześniejszy kontakt telefoniczny lub mailowy.
 
5. Dzisiaj, po każdej Mszy św., w zakrystii, można jeszcze odebrać deklaracje na zapisy do przygotowania do Pierwszej Komunii św. dla rodziców dzieci z klas III, oraz deklaracje na zapisy do przygotowania do bierzmowania dla młodzieży z klas VII. Wypełnione prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Spotkania organizacyjne odbędą się w połowie września.
 
6. Składamy serdeczne podziękowania za ofiary złożone dzisiaj na inwestycje  w naszej parafii, a w szczególności na pokrycie kosztów remontu dachu nad wejściem do bazyliki. 
 
7. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu, a tym którzy w najbliższych dniach będą obchodzić swoje urodziny i imieniny, składamy również najlepsze życzenia.
 
8. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłą parafiankę: śp. Janinę Klimczak, zamieszkałą przy ul. Głowackiego. Polecajmy ją Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie…