25 Niedziela zwykła - 18 września 2022 r.

1. Pragniemy serdecznie podziękować za udział i wspólną modlitwę w czasie wczorajszego, jubileuszowego „Czuwania Fatimskiego”. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób, poświęcając swój czas, przyczynili się do zorganizowania i przeprowadzenia naszego spotkania z Maryją. Zapraszamy już teraz na kolejne czuwanie, które odbędzie się 15 października br., w czasie którego nastąpi wprowadzenie relikwii bł. Stefana Kard Wyszyńskiego i poświęcenie Jego obrazu.
 
2. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- we wtorek, 20 września - wspomnienie świętych męczenników koreańskich: Andrzeja, Pawła i Towarzyszy 
- w środę, 21 września - święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty,
- w piątek, 23 września - wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera. 
3. W środę o godz. 17.45 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Fatimskiej.
 
4. W środę, 21 września, o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencjach poleconych wstawiennictwu bł. Franciszka Jordana. Zapisane dziękczynienia, prośby i ofiary można składać do skarbony umieszczonej pod popiersiem bł. Franciszka, znajdującym się w kaplicy w lewej nawie kościoła.
 
5. Dzisiaj, po każdej Mszy św., w zakrystii, można jeszcze odebrać deklaracje na zapisy do przygotowania do Pierwszej Komunii św. dla rodziców dzieci z klas III, oraz deklaracje na zapisy do przygotowania do bierzmowania dla młodzieży z klas VII. Wypełnione prosimy składać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci kl. III odbędzie się w piątek, 23 września, po Mszy św. wieczornej w kaplicy fatimskiej. Młodzież z kl. VIII zapraszamy na spotkanie w środę, 21 września, po wieczornej Mszy św., zaś młodzież kl. VII w czwartek, 22 września, po wieczornej Mszy św. w kaplicy fatimskiej. 
 
6. W zakrystii są do nabycia kalendarze Gościa Niedzielnego na 2023 rok, pt. Rok Pański w malarstwie.
 
7. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu, a tym którzy w najbliższych dniach będą obchodzić swoje urodziny i imieniny, składamy również najlepsze życzenia.