27 Niedziela zwykła - 02 października 2022 r.

1. W liturgii Kościoła w tym tygodniu przeżywać będziemy:
- we wtorek, 4 października -  wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,  
- w środę, 5 października - wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy,
- w piątek, 7 października - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Różańcowej.
                                          
2. W poniedziałek, 3 października, w czasie Mszy św. o godz. 18.00, będzie miał miejsce obrzęd posłania misyjnego trzech wolontariuszek z Wolontariatu Misyjnego Salvator, które wyjeżdżają na trzymiesięczną posługę misyjną wśród chorych i ubogich kobiet w Emaus, na terenie Autonomii Palestyńskiej. Zapraszamy do udziału i modlitwy.
 
3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi w ramach stałego konfesjonału. 
 
4. Chorych i starszych parafian odwiedzimy  w najbliższy piątek, 7 października, od godz. 9.30. Jeśli są osoby chore lub starsze, których dotąd nie odwiedzaliśmy z okazji I piątku miesiąca, a życzą sobie odwiedzin kapłana, to prosimy o zgłaszanie adresów takich  osób w kancelarii lub zakrystii. 
 
5. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiane będą codziennie o godz. 17.30.
 
6. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na inwestycje w naszej parafii, a w szczególności na pokrycie kosztów remontu dachu nad wejściem do bazyliki. 
 
7. W zakrystii jest do nabycia specjalne wydanie Gościa Niedzielnego poświęcone tajemnicy Bożego Miłosierdzia i św. Siostrze Faustynie, a także kalendarze Gościa Niedzielnego na 2023 rok, pt. „Rok Pański w malarstwie”.
 
8. Wszystkim Parafianom i sympatykom naszego kościoła życzymy błogosławionej niedzieli i wielu łask Bożych w nowym tygodniu, a tym którzy w najbliższych dniach będą obchodzić swoje urodziny i imieniny, składamy również najlepsze życzenia.