Już niebawem wakacje - opcje dla młodych

WAKACJE-2016 SOP-2Drodzy Przyjaciele Salwatoriańskiego Ośrodka Powołań!
Przed nami jakże oczekiwany czas – WAKACJE!!! Tradycyjnie jak co roku przygotowaliśmy dla was kilka propozycji na spędzenie tego czasu razem z Salwatorianami. Jeśli jeszcze się nie zdecydowaliście, to warto to uczynić czym prędzej, gdyż liczba miejsc na poszczególnych turnusach jest ograniczona. Podajemy szczegółowe informacje dotyczące poszczególnych turnusów:

1 – 9 lipca – WĘGORZEWO – wakacje z piłką nożną
▪ Wiek: gimnazjum i szkoła średnia
▪ Koszt: 350 zł
▪ Adres: ul. Pionierów 4, 11 – 600 Węgorzewo
▪ Turnus piłkarski, prowadzony przez duszpasterzy SOP, a także znanego sportowca MICHAŁA CHAŁBIŃSKIEGO. W programie przede wszystkim EUCHARYSTIA, krąg biblijny, konferencja, wspólne modlitwy i oczywiście PIŁKA NOŻNA, treningi, rozgrywki, mecz finałowy, a także kąpiele w jeziorach mazurskich, ognisko, grill i wiele innych atrakcji.
▪ Należy zabrać ze sobą: śpiwór, odzież sportową, obuwie, kąpielówki, klapki, nakrycie głowy, legitymację szkolną z nr pesel, legitymację SOP, Pismo św., ZGODĘ RODZICÓW.
▪ Start: 1 lipca o godz. 17.00, koniec: 9 lipca o godz. 10.00


3 – 9 lipca – JEZIORA MAZURSKIE – wakacje na żaglach
▪ Wiek: szkoła średnia, studenci
▪ Koszt: 400 zł
▪ Baza noclegowa: ul. Pionierów 4, 11 – 600 Węgorzewo / w zależności od grupy i zainteresowania, istnieje szansa by bazą noclegową była łódka i by płynąć z portu do portu – a zatem turnus dla prawdziwych fanów żagli
▪ W programie oprócz ćwiczeń duchowych - Eucharystia, krąg biblijny, konferencja, modlitwy poranne i wieczorne, codzienne rejsy po mazurskich jeziorach na jachtach Maxus 33, pod wodzą wykwalifikowanych instruktorów, kąpiele w mazurskich jeziorach, pokaz ratownictwa medycznego, ognisko, grill i wiele innych atrakcji.
▪ Należy zabrać ze sobą: śpiwór, coś od wiatru i deszczu, kąpielówki, klapki, nakrycie głowy, legitymację szkolną z nr pesel, legitymację SOP, Pismo św., ZGODĘ RODZICÓW.
▪ Start: 3 lipca o godz. 17.00, koniec: 9 lipca o godz.: 10.00.

1 – 8 lipca GDAŃSK – wakacje nad polskim morzem
▪ Wiek: gimnazjum i szkoła średnia
▪ Koszt: 350 zł
▪ Adres: ul. F. Kubacza 14, 80 - 431 GDAŃSK
▪ W programie oprócz ćwiczeń duchowych - Eucharystia, krąg biblijny, konferencja, modlitwy poranne i wieczorne, przede wszystkim wyczyn dla ciała - codzienne kąpiele w morzu, zwiedzanie miasta, portu i stoczni, ognisko, grill, kino i wiele innych atrakcji.
▪ Nie zapomnijcie zabrać ze sobą: śpiwór, coś od wiatru, słońca i deszczu, kąpielówki, ręcznik kąpielowy, legitymacji szkolnych z nr pesel, legitymację SOP, Pismo św., ZGODĘ RODZICÓW, a przede wszystkim dobrych HUMORÓW;-)
▪ Start: 1 lipca o godz.: 17.00, koniec: 8 lipca o godz.: 10.00


10 – 17 lipca – NITRA – wakacje na termach słowackich
▪ Wiek: szkoła średnia, studenci
▪ Koszt: 150 euro
▪ Start 10 lipca w Krakowie, ul. św. Jacka 16; o 11.00 wyjazd na Słowację
▪ W programie oprócz ćwiczeń duchowych - Eucharystia, krąg biblijny, konferencja, modlitwy poranne i wieczorne, wiele także dla ciała – codzienne wyjazdy na termy słowackie, zwiedzanie miasta, wyjazd do BUDAPESZTU lub WIEDNIA, ognisko, grill i wiele innych atrakcji
▪ Nie zapomnijcie zabrać ze sobą: dowodów osobistych lub paszportów, śpiworów, kąpielówki, coś od wiatru, słońca i deszczu, legitymacji szkolnych z nr pesel, legitymację SOP, Pismo św., ZGODĘ RODZICÓW
▪ Powrót 17 lipca ok. 16.00 w Krakowie


10 – 15 lipca – KRAKÓW – wakacje dla najmłodszych
▪ Wiek: szkoła podstawowa – klasy 3 - 6
▪ Koszt: 300 zł
▪ Adres: ul. św. Jacka 16, 30 – 364 Kraków
▪ W programie oprócz ćwiczeń duchowych - Eucharystia, krąg biblijny, konferencja, modlitwy poranne i wieczorne, przygotowanie liturgiczne, rozgrywki piłkarskie, zwiedzanie miasta Krakowa, paintball laserowy, rejs po Wiśle, grill i wiele innych atrakcji i zabaw.
▪ Nie zapomnijcie zabrać ze sobą śpiworów, coś od wiatru, słońca i deszczu, legitymacji szkolnych z nr pesel, legitymację SOP, Pismo św., ZGODĘ RODZICÓW
▪ Start: 10 lipca o godz.: 17.00, koniec: 15 lipca o godz.: 10.00
Miesiąc czerwiec zaczyna się zawsze w sposób szczególny. Pierwszy dzień tego miesiąca poświęcony jest dzieciom. Nasza parafia NSPJ w pomyślnej współpracy z Radą Osiedla "Salwator" oraz Trzebińskim Ośrodkiem Kultury zorganizowała 11 czerwca 2016 r. dla najmłodszych piknik rodzinny. Udało się zapewnić wiele atrakcji, które pozwoliły dzieciom choć na chwilę przenieść się w wymiar baśni, zabawy i ogromnej radości.
Wszystkie dzieci, które przybyły na piknik, mogły bawić się dzięki niesamowitej aktywności animatorów. Do dyspozycji dzieci były między innymi: tarcza łucznicza, konkurs rysunkowy, pokazy strażaków, pierwsza pomoc, tańce, kącik artystyczny, kącik malucha, wata cukrowa, kącik słodkości, grill, kącik, dmuchaniec dla dzieci, jazda na kucyku. Odbyła sie także loteria fantowa. Składamy serdeczne i gorące podziękowania sponsorom oraz organizatorom. Dziękujemy za obecność władzom lokalnym, powiatowym oraz parlamentarnym. Szczególne podziękowania dla pomysłodawcy p. Pawła Jasica i Rady Osiedla "Salwator" w Trzebini.