Wszyscy idziemy za Chrystusem

fatima2017 0235

Salwatoriańscy maturzyści i młodzież skupiona wokół naszych apostolatów młodzieżowych, po raz kolejny, tuż przed 3 niedzielą Wielkiego Postu, zgromadziła się w Trzebini na wspólnej modlitwie i dziękczynieniu Bogu za otrzymane dary. Zdjęcia w galerii.

Tegoroczne spotkanie młodych, w którym udział wzięło przeszło 200 osób, przebiegało pod hasłem: WSZYSCY IDZIEMY ZA CHRYSTUSEM. Michał „Misiek” Koterski, gość specjalny tego wydarzenia, w swoim świadectwie ukazał młodym, jak w jego życiu Bóg walczył o niego samego i pomógł mu wydostać się z tego, co niszczyło jego życie i świętość. Pomocna okazała się także projekcja filmu Wszyscy jesteśmy Chrystusami, w którym nasz gość specjalny zagrał jedną z głównych ról.
Jednak fatimskie czuwanie, w tym szczególnym czasie, jakim jest Wielki Post, było przede wszystkim zatrzymaniem się nad własnym życiem i odpowiedzeniem sobie na kilka pytań: Po co żyjesz? Jaki jest styl twojego życia? Czy odpowiada ci to, jak żyjesz? W odpowiedzi pomogła wspólna droga krzyżowa przygotowana przez młodzież, adoracja Najświętszego Sakramentu z okazją do sakramentu pokuty i pojednania, a przede wszystkim Eucharystia, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Piotr Filas SDS, prowincjał Salwatorianów. Na rozesłanie każdy otrzymał drewniany krzyż, który każdego dnia ma nam przypominać o naszej chrześcijańskiej i sawatoriańskiej tożsamości, a także wskazywać na Tego, za Którym w życiu idziemy.