1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych

1

W środę obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte zostaną odprawione wg porządku niedzielnego. W tym dniu nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu i różańca. We wtorek wieczorem w naszym kościele Msza św. z Uroczystości Wszystkich Świętych.

W Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust zupełny ofiarowany za zmarłych, spełniając następujące warunki: nawiedzenie kościoła lub cmentarza, stan łaski uświęcającej, modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, dowolna modlitwa w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada każdy, kto nawiedzi cmentarz i chociaż w myśli pomodli się za zmarłych, także może zyskać odpust zupełny ofiarowany za dusze czyśćcowe.

W czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (Dzień Zaduszny). Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. Po wieczornej Mszy św. modlitwy za zmarłych poleconych i procesja do grobowca.

W intencji Zmarłych poleconych na kartkach wypominkowych, w miesiącu listopadzie, odprawimy 30. Mszy świętych wspólnych o godz. 7.00 oraz modlić się będziemy na różańcu, połączonym z czytaniem imion Zmarłych, o godz. 16.30. Kartki wypominkowe znajdują przy wyjściach z kościoła. Wypełnione kartki można składać w zakrystii.